Blog

Najnowszy post

Pokolenia – kto jest kim?

Nie wiem, jak Wy, ale ja czasem kompletnie nie kojarzę, kto jest Millenialsem, kto Gen Z, a kto Baby Boomerem. Kiedy się urodzili? Co ich wyróżnia? Jak współpracować z każdym z nich? Dla tych, którzy też mają chaos w głowie – oto szybkie podsumowanie z humorem!
CZYTAJ DALEJ

Pokolenie Alpha: Przyszłość pracy w zawodach, które dziś nie istnieją

Pokolenie Alpha, czyli dzieci urodzone po 2010 roku, dorasta w świecie, który zmienia się w niespotykanym tempie. Technologie takie jak AI, blockchain, automatyzacja czy biotechnologia już teraz kształtują przyszłość rynku pracy.
CZYTAJ DALEJ

Koszmar rekrutera!

Rekruterzy to ludzie o stalowych nerwach. Każdego dnia przeglądają dziesiątki CV, prowadzą rozmowy, rozwiązują zagadki kandydatów i… mierzą się z sytuacjami, które przyprawiają o zimne poty. Proces rekrutacji bywa pełen niespodzianek, a czasem zamienia się wręcz w prawdziwy horror! Oto kilka scenariuszy rodem z koszmaru rekrutera – ale potraktujmy je z dystansem ;)
CZYTAJ DALEJ

Soft Skills u lidera - dlaczego to takie ważne!?

Wielu menedżerów i liderów na wysokich stanowiskach osiągnęło sukces dzięki doskonałym umiejętnościom technicznym, analitycznym czy strategicznym. Ale czy to wystarczy? Coraz częściej obserwujemy, że kluczowym wyzwaniem na stanowiskach kierowniczych jest brak kompetencji miękkich, które mają ogromny wpływ na efektywność zespołu i atmosferę w firmie
CZYTAJ DALEJ

Pies w biurze – game changer czy chaos na czterech łapach?

Czy kiedykolwiek czułeś, że poniedziałkowy poranek w biurze mógłby być mniej bolesny, gdyby przywitał Cię merdający ogon i ciepły, mokry nos zamiast kolejnej kawy z ekspresu? No właśnie! Coraz więcej firm otwiera drzwi dla czworonożnych współpracowników, twierdząc, że wpływa to na atmosferę i produktywność. Ale czy rzeczywiście?
CZYTAJ DALEJ

Dziwne stanowiska w korporacjach – czy to jeszcze praca, czy już sztuka?

Kiedyś sprawa była prosta – kierownik, specjalista, analityk. A dziś? W korporacyjnym świecie możesz natknąć się na stanowiska, które brzmią jak żart lub efekt burzy mózgów po bardzo długim lunchu. Ale to się dzieje naprawdę! Czy to wynik rosnącej kreatywności HR-u, czy może firmy rzeczywiście potrzebują Chief Happiness Officerów i Evangelistów Produktu? Sprawdźmy!
CZYTAJ DALEJ

Atypowa laurka na Dzień Kobiet 🪻

Przez dekady medycyna i nauka ignorowały istotne różnice między kobietami i mężczyznami, traktując męski organizm jako normę. Skutkuje to niedostatecznym uwzględnieniem kobiet w badaniach klinicznych, błędnymi diagnozami i większym ryzykiem urazów. Czas na zmianę – zdrowie i bezpieczeństwo kobiet nie mogą być dłużej „atypowe”!
CZYTAJ DALEJ

Work-life balance! A co to?!

Równowaga między życiem zawodowym a prywatnym (work-life balance) stała się kluczowym tematem w kontekście ochrony praw pracowników. Wiele osób zmaga się z wyzyskiem, który może przyjmować różne formy (chociaż czasami pracownik potrzebuje czasu, zanim to zauważy).
CZYTAJ DALEJ

Benefity pozapłacowe 09/2024

Po wakacjach wracamy z tematem benefitów pozapłacowych - powiedz nam, co jest dla Ciebie ważne!
CZYTAJ DALEJ

Jakim zwierzęciem jesteś? Czyli od kuchni o procesach rekrutacyjnych!

Czym właściwie zajmuje się headhunter_ka i dlaczego warto odbierać telefony od nieznanych numerów? Czego nie wyłapie AI w procesie rekrutacji? Czy pytanie na rozmowie kwalifikacyjnej: jakim zwierzęciem jesteś – jest na miejscu? No i czy naprawdę musisz wiedzieć, gdzie widzisz siebie za 5 lat?
CZYTAJ DALEJ

Wakacyjne podsumowanie I półrocza 2024 r. cz. II

Zapowiadana kontynuacja raportu wynagrodzeń dot. I kwartału 2024 r. Tym razem nasz zespół przeanalizował i zestawił ze sobą dwie działki: Dispute Resolution oraz Banking&Finance w kancelariach polskich oraz międzynarodowych na rynku warszawskim.
CZYTAJ DALEJ

Wakacyjne podsumowanie I półrocza 2024 r.

Krótkie podsumowanie intensywnych sześciu miesięcy 2024 r.
CZYTAJ DALEJ

Nie jestem już prezesem Supesu Recruitment

Niezmiernie miło nam poinformować, że Iga Dolipska dołączyła do grona pierwszych prezesek w Polsce!
CZYTAJ DALEJ

Forum Legal Transformation

To były dwa dni znakomitych paneli, ciekawych dyskusji i angażujących warsztatów.
CZYTAJ DALEJ

Mamy to! Pierwsza strona "Prawo co dnia" dziennika "Rzeczpospolita"

Tryb pracy, w którym obecnie funkcjonujemy został zinstytucjonalizowany przez Henry'ego Forda w 1926 r. W tych czasach w USA odbywały się pierwsze testowe transmisje telewizyjne, w kinach królowały nieme filmy, a dwa lata później Fleming, hodując w swoim laboratorium bakterie, przez przypadek odkrył penicylinę. To było bardzo dawno temu.
CZYTAJ DALEJ

Rzecz o prawie

#RzeczOPrawie z udziałem Igi Dolipskiej czyli o rynku pracownika, oczekiwaniach dwóch stron i "nowoczesnych" benefitach pozapłacowych.
CZYTAJ DALEJ

XXII edycja Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolita 2024

Gala gala i po gali czyli XXII edycja Rankingu Kancelarii Prawniczych Rzeczpospolita 2024 już za nami!
CZYTAJ DALEJ

Raport Supesu Rynku Prawniczego 2023/2024

W tym roku, poza tradycyjnym raportem płacowym, rozszerzyliśmy zasygnalizowany przez Państwa w ubiegłej edycji temat benefitów pozapłacowych - jak propozycje praco(usługo)dawców pokrywają się z rzeczywistymi oczekiwaniami prawników i prawniczek? Czy mała korekta oferty w tym zakresie przyciągnie do organizacji więcej talentów czy na pierwszym miejscu nadal jest budżet?
CZYTAJ DALEJ

Headhunting

Czyli czym jest executive i direct search i jak docieramy do najlepiej skorelowanymi z oczekiwaniami Klienta kompetencji.
CZYTAJ DALEJ

First Legal Forum EU-Eastern Partnership

Niezmiernie miło nam poinformować, że w dniach 25-26 maja 2023 roku w Hotelu Mariott w Warszawie odbędzie się First Legal Forum EU-Eastern Partnership, którego Partnerem Informacyjnym jest Supesu Recruitment.
CZYTAJ DALEJ

Raport Rynku Prawniczego 2022/2023

Raport ma na celu przybliżenie kompleksowej sytuacji na rynku prawniczym (kancelaryjnym i in-house) w minionym roku i odpowiedzenie na pytanie: “Jak być atrakcyjną organizacją w oczach prawników [-czek] w roku 2023”. Zbadaliśmy m. in. kwestie wynagrodzeń, benefitów (otrzymywanych i pożądanych), trybu pracy, sytuacja kobiet na rynku czy ESG.
CZYTAJ DALEJ

PL

EN

FR

MENU